Hürkuş: Göklerdeki Kahraman
0:00/ 45:00
Turn off light Favorite

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

Gülen Gözler’de Şener Şen’in oynadığı Vecihi karakteri esinlendiği Vecihi Hürkuş’un gözü kara ve ve biraz da deliliğini almıştı. Şen’in oynadığı karakter o kadar sempatikti ki Vecihi Hürküş’un kim olduğunu bilmeden sevmiş olduk çocukken… Kudret Sabancı’nın gerçek Vecihi Hürkuş’un hayatını çektiği filmin öncelikle iyi bir araştırması yapılmış, biyografi baştan aşağı elden geçirilmiş. Öyle ki neredeyse filmde hiçbir detay atlanmamış. Hürkuş o kadar önemli birisi ki ülkemizde ilk uçak tasarımcısı ve üretimcisi. Ülkemizde artık uçak üretiminin olmadığını düşünürsek gerçekten de önemli bir ilke imza atmış ve gelişmesi için elinden geleni yapmış. Ama son yıllarını maddi sıkıntılarla geçiren Hürkuş bürokratik birtakım engeller yaşayarak projelerinin birçoğunu hayata geçiremedi veya verimli bir şekilde kullanamadı.

Biyografik filmler genelde iki şekilde ele alınır. İlki hayatı anlatılmak istenen kişinin bütün hayatı film şeridi gibi gözümüzün önünden geçirilir. Diğer ise hayatında etkili olan bir anın öne çıkartılmasıyla olur. Biyografilerde anlatı ya da dış ses de önem taşır, bazı boşlukları doldurulması adına. Vecihi Hürkuş: Göklerdeki Kahraman ise neredeyse hayatının her noktasına değinen filmlerden. 16 yaşında başlayan ve yoğun bir şekilde geçen hayatının her noktasına göz gezdiriyoruz Hürkuş’un. Filmi bir de yanda akan, Hürkuş’un yakın arkadaşının torunun anlatımıyla ilerleyen günümüz kısmı var ki filme katkısı gerçekten de tartışılır. Hele de iki genç arasındaki arkadaşlık ve aşk arasında gidip gelen karmaşa öylece ortamıza atılmış bir soru işareti adeta…

Duration: N/A

Release:

IMDb: 7.8

Searching Term : Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Full Watch Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Movie Streaming Online , Watch Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Movie Streaming HD 1080p, Free Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Movie Streaming Online, Download Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Full Movie Streaming Online in HD-720p Video Quality , Where to Download Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Full Movie ?, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Movie Include All Subtitles .